Mantas Stankevičius: Siekiu profesionalaus krepšininko karjeros

Reakcijos

mantas-stankevicius-boom

Mantas Stankevičius – 196cm ūgio BC BOOM komandos atakuojantis gynėjas. Krepšininkas per 6 sužaistas RKL varžybas vidutiniškai pelnė po 3 taškus.

Pristatome interviu su šiuo krepšininku:

Nuo kelių metų žaidi krepšinį? Kas paskatino rinktis krepšinį? Pirmasis treneris?

Krepšini pradėjau žaisti būdamas 6 metų. Dar būdamas mažiukas su tėčiu kartu stebėdavom krepšinio varžybas, kai žaisdavo Kauno Žalgiris ir Lietuvos rinktinė. Tai mane labai užkabino, jaučiau malonumą stebėdamas efektingus žaidėjų metimus, dėjimus, perdavimus. Tai pat buvau paskatintas tėčio. Kartu su juo pastebėjome, kad iš savo bendraamžių išsiskyriau ūgiu ir nemokėjimu nusėdėti vietoje, todėl viską apgalvojęs tvirtai nusprendžiau pradėti žaisti krepšinį. Dar dabar tiksliai atsimenu kaip tėtis mane nuvedė į pirmąją krepšinio treniruotę pas trenerį Romualdą Brunecką. Šis treneris man suteikė krepšinio pagrindus, be kurių neapsieina nei vienas profesionalus krepšininkas. Būdamas 15 metų perėjau į Sabonio krepšinio mokyklą, kurioje treniravausi pas trenerį Dalių Lubį. Šis treneris parodė kelią kuriuo eidamas galiu siekti profesionalios krepšininko karjeros. Šiems treneriams esu be galo dėkingas!

Papasakok trumpai, kaip klostėsi tavo krepšininko karjera iki prisijungimo prie BC BOOM klubo. Ką norėtum akcentuoti labiausiai?

Iki prisijungiant prie BC BOOM ekipos teko žaisti Kauno krepšinio klube „ABC“, su kuriais laimėjome „MKL“ 3 divizione 2 vietą. Taip pat žaidžiau Sabonio krepšinio centre „KATOS GRUPĖ“ ir „VYTAUTAS“ komandose pirmame „MKL“ divizione. Teko žaisti tarptautiniuose turnyruose su rinktinėmis komandomis ar tiesiog savo sporto mokyklos komanda. Taip pat su VDU Rasos gimnazijos rinktine tapome Lietuvos olimpinio festivalio čempionais bei du kartus Lietuvos čempionate tenkinomės trečiąja vieta.

Kokias įvardintum savo stipriąsias ir silpnąsias savybes krepšinyje?

Žaisdamas rungtynėse stengiuosi būti ne tik taškus renkantis žaidėjas, tačiau stengiuosi būti efektingai asistuojantis komandai žaidėjas, kas manau labai svarbu krepšinyje. Visada stengiuosi stebėti komandos draugus, todėl manau, kad viena iš mano stipriųjų pusių yra aikštės matymas. Stengiuosi nepagailėti kamuolio komandos draugui, jei jis tik turi progą pelnyti taškus. Kiekvienas efektingas perdavimas užsibaigiantis taškais man suteikia didelį malonumą. Kitos mano manymu stipriosios pusės yra tolimi metimai, metimai po driblingo ar staigiai sustojus bei greitis. Šias stipriąsias savybes stengiuosi 110% išnaudoti varžybų bei treniruočių metu. Savybes kurias mano manymu reiktų žymiai stipriau patobulinti, tai žaidimą vienas prieš vieną, šuolį bei agresyviau gintis. Manau šiuose dalykuose jaučiuosi silpnesnis krepšinio aikštelėje ir į tai stengiuosi žymiai labiau atkreipti dėmesį bei dirbti ties šiais aspektais.

Kokius krepšinio įgūdžius šiuo metu labiausiai nori pagerinti? Ar yra galimybių tą daryti šiuo metu?

Kaip jau minėjau dabar labai noriu pagerinti agresyvų žaidimą vienas prieš vieną, gynybą bei šuolio galimybes. Tiek su komanda tiek individualiai dirbdamas šiuo metu turiu tikrai geras sąlygas tobulinti šiuos labai svarbius aspektus, reikalingus siekiant būti universaliu krepšininku.

Kokius tikslus sau keli krepšinyje?

Mano tikslas krepšinyje – nuo pat to laiko, kai pradėjau žaisti – siekti profesionalo karjeros, tapti universaliu, užtikrintu savo veiksmais, pasitikinčiu savimi, šaltakrauju krepšininku, kuriuo komanda bei treneriai galėtų pasitikėti 120% bet kokioje situacijoje. Tai mano tikslas ir svajonė, dėl kurios ta linkme dirbu 13 metų ir net nesiruošiu sustoti, nes žinau, kad aš turiu didelį norą ir esu pajėgus pasiekti profesionalų krepšinio lygį.

Koks tavo mėgstamiausias krepšinio elementas?

Turiu keletą savo mėgstamų krepšinio elementų. Tai vadinami euro-step, step back, crossover bei staigūs tritaškiai metimai po driblingo ar išbėgus iš po užtvaros. Tai mano vieni iš labiausiai naudojamų bei mėgstamų krepšinio elementų.

Įsimintiniausios rungtynės?

Manau vienos įsimintiniausių mano varžybų buvo MKL 3 diviziono atkrintamosiose varžybose su Sabonio krepšinio centro „ViaCon“ komanda prieš Telšių SRC trečiame serijos mače, kai vien per ketvirtą kėlinį pavyko pelnyti 14 taškų ir perimti 6 kamuolius bei sužaidus puikiai gynyboje pavyko iškovoti pergalę ir keliauti į kitą etapą. Tai man labai įstrigo atmintyje.

Mėgstamiausias krepšininkas? Kodėl būtent jis?

Jei kalbant apie lietuvius krepšininkus, tai Šarūnas Jasikevičius buvo mano mėgstamiausias. Jis nenustodavo stebinti savo charizma, užsivedimu ir nenuspėjamais perdavimais. Jei kalbant apie užsienio krepšininkus tai Stephen’as Curry. Būtent jo žaidimo stilius, metimai, perdavimai ir nusiteikimas varžybose, ta ramybė veide yra man tikras pavyzdys, koks aš turėčiau ir norėčiau būti krepšininkas.

Gal turi kokį nors savo gyvenimo credo/citatą, kuria vadovaujiesi treniruodamasis?

„Tu labai stengeisi ir vis tiek nepasiekei rezultato… Svajok iš naujo, mėgink padaryti geriau, mėgink ir stenkis labiau, nei gali“ – Kobe Bryant . Ši citata mane motyvuoja. Ji įstrigusi man galvoje ir padeda man kilti ir kovoti dėl savo tikslų, kai atrodo, kad rankos svyra žemyn ir norisi pasiduoti!!!

Ar turi kokį ritualą krepšinyje? Pvz prieš varžybas, prieš metant baudas ir pnš?

Prieš varžybas ritualo neturiu, tačiau visada prieš išmetant baudos metimą giliai įkvepiu, tris kartus ramiai sumušu kamuolį į žemę išpučiu orą ir išleidžiu metimą. Gal tai tiesiog mano įsitikinimas, kad man tai padeda geriau pataikyti 🙂

Su kokiais krepšinio bateliais rungtyniauji? Kodėl pasirinkai būtent tokius? Kaip juos įvertintum? Į ką atsižvelgia rinkdamasis krepšinio avalynę?

Šiuo metu žaidžiu su Adidas Crazy Light Boost. Juos pasirinkau, nes jie lengvi, žemo profilio, minkšti iš vidaus ir turi puikų sukibimą. Būtent į šiuos aspektus visada kreipiu dėmesį, kai perku naujus sportinius batelius.

Esi LSU studentas. Kokią specialybę studijuoji? Kodėl pasirinkai būtent ją?

Taip esu LSU studentas. Studijuoju „kineziterapija“. Pasirinkau tai, nes man buvo visada įdomu sporto medicina, masažai, reabilitacija. Kažkaip traukia ši specialybe, kuri turi geras perspektyvas ateityje.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Laisvalaikį mėgstu leisti su draugais, šeima, žiūrėti filmus, klausytis muzikos, gaminti maistą, iškylauti ar ekstremaliai pramogauti 🙂

Dėkoju už atsakymus!

Taip pat siūlome pažiūrėti keletą Manto Stankevičiaus žaidimo epizodų

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *