Pijus Mykolaitis: Labiausiai norėčiau pagerinti gynybą

Pijus Mykolaitis – 202cm ūgio puolėjas, kuris prie BOOM komandos prisijungė reguliariojo sezono pabaigoje. Kadangi krepšininkas sužaidė 5 varžybas, todėl jis galės pagelbėti komandai ir atkrintamosiose varžybose.

Per 5 sužaistas varžybas P.Mykolaitis vidutiniškai pelnė po 11.4 taško, atkovojo po 6 atšokusius kamuolius, o bendroje sumoje rinko po 13.6 naudingo balo.

Pristatome interviu su šiuo žaidėju:

Nuo kelių metų žaidi krepšinį? Kas paskatino rinktis krepšinį? Pirmasis treneris?

Krepšinio treniruotes lankyti pradėjau būdamas 12 metų. iki tol tiesiog pamėtydavome į krepšį su kiemo draugais. Krepšinį paskatino rinktis tai, jog per vasarą išstypau 12cm, iki tol teko lankyti stalo teniso treniruotes.

Pirmasis treneris – Rolandas Radvila. Vienas geriausių trenerių su kurias teko dirbti. Jo treniruotės buvo nepakartojamos 🙂 Esu be galo dėkingas savo vaikystės kiemo draugui -Vaidotui Gadliauskui. Būtent jis pasiūlė lankyti krepšinio treniruotes pas šį trenerį.

Papasakok trumpai, kaip klostėsi tavo krepšininko karjera iki prisijungimo prie BC BOOM klubo. Ką norėtum akcentuoti labiausiai?

Esu atstovavęs Lietuvos jaunių rinktines – U16 ir U17. Nuo 12 iki 17 metų atstovavau Sabonio krepšinio mokyklą MKL pirmenybėse, kur 4 metus iš eilės tapome 1 diviziono čempionais.

Būdamas 16metų sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie jaunos Kauno JAZZ Diremtos komandos. Ji tuo metu rungtyniavo RKL. Paskutiniaisiais MKL metais prisijungiau prie KM Tornado, kuri taip pat rungtyniavo MKL 1-ajame divizione. Tais pačiais metais atstovavau ir NKL žaidžiančią Jonavos Triobet komandą (dabar Jonavos Petrochema). Nužygiavome iki finalinio ketverto.

Praėjusį sezoną atstovavau Žalgiris-2 komandą rungtyniaujančią NKL, na o šio sezono pradžioje sportavau su Šakių Zanavyko komanda. Gaila, jog nepavyko šioje komandoje įsitvirtinti. Pačioje sezono pradžioje patyriau traumą, dėl kurios negalėjau sportuoti 5 mėnesius.

Galų gale išsigydžius traumą sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie BC BOOM komandos. Štai aš ir čia 🙂 Esu labai dėkingas už šį pasiūlymą, nes buvo sudarytos puikios sąlygos reabilitacijai, grįžimui į krepšinio aikštelę. Galiu pasakyti, jog net ne visi NKL klubai gali pasigirti tokiomis sąlygomis 🙂 Labiausiai norėčiau akcentuoti komandos potencialą ir komandinį žaidimą.

Kokias įvardintum savo stipriąsias ir silpnąsias savybes krepšinyje?

Stiprioji pusė krepšinio aikštelėje būtų puolimas. Silpnoji – gynyba.

Kokius krepšinio įgūdžius šiuo metu labiausiai nori pagerinti? Ar yra galimybių tą daryti šiuo metu?

Labiausiai norėčiau pagerinti gynybą, žaidimą 2×2, aikštelės matymą. Tam sudarytos pačios geriausios sąlygos.

Kokius tikslus sau keli krepšinyje?

Krepšinio aikštelėje visada keliu tik maksimalius tikslus – padėti komandai ir visais įmanomais būdais pasiekti pergalę, visada kovoti iki galo.

Koks tavo mėgstamiausias krepšinio elementas?

Mėgstamiausi epizodai žaidžiant krepšinį – tritaškiai metimai bei rezultatyvūs perdavimai komandos draugams.

Įsimintiniausios krepšinio varžybos? Kodėl būtent jos?

Buvo labai daug įsimintinų rungtynių. Išskirčiau vienas ketvirtfinalio rungtynes su Jonavos Triobet, kai išvykos rungtynėse stebuklingu žaidimu nukovėme Vilniaus Perlą-MRU. Laimėję tas rungtynes patekome į NKL finalinį ketvertą.

Mėgstamiausias krepšininkas? Kodėl būtent jis?

Mėgstamiausi krepšininkai- Lukas Lekavičius, Donatas Motiejūnas. Jie įrodo, jog sunkiu darbu galima pasiekti viską. Tik sunkus darbas ir šiek tiek talento.

Gal turi kokį nors savo gyvenimo credo/citatą, kuria vadovaujiesi treniruodamasis?

Turiu, bet jis labiau susijęs su požiūriu į gyvenimą. Norėčiau jį išlaikyti paslaptyje:)

Ar turi kokį ritualą krepšinyje? Pvz prieš varžybas, prieš metant baudas ir pnš?

Ne, neturiu. Tiesiog visada gerai stengiuosi apšilti prieš rungtynes. Toks ir ritualas 🙂

Su kokiais krepšinio bateliais rungtyniauji? Kodėl pasirinkai būtent tokius? Kaip juos įvertintum? Į ką atsižvelgia rinkdamasis krepšinio avalynę?

Rungtyniauju su NIKE HYPERDUNK 2014 krepšinio bateliais. Tiesiog susirandi krepšinio batelius, kurie tau patogūs ir nusiperki jų kelias poras. Manau taip yra teisingiausia ir nereikia sukti galvos, kada suplyšta patogių krepšinio batelių pora 🙂

Esi LSU studentas. Kokią specialybę studijuoji? Kodėl pasirinkai būtent ją?
Taip. Studijuoju studijas anglų kalba – “Physical activity and healthy life style”. Jas pasirinkau dėl to, jog girdėjau tik gerus atsiliepimus nei norėjau pagilinti anglų kalbos žinias. Tai internacionalinė studijų programa jungianti penkias Europos sąjungos valstybes ir jų universitetus.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Laisvalaikį leidžiu įvairiai, priklauso nuo metų laiko. Be galo mėgstu keliauti. Vakarais visada randu laiko paskaityti gerą knygą. Domiuosi kas vyksta pasaulyje, finansų biržose. Aišku mėgėjiškai, nes kol kas didžiąja laiko dalį suvalgo krepšinis ir mokslai. Keliauju po įvairiausius seminarus, konferencijas, kuriose gauta informacija tikiuosi man padės ateityje. Vasarą visada stengiuosi rasti laiko savanoriauti muzikos festivaliuose. Laisvo laiko neleidžiu veltui 🙂

Dėkoju už atsakymus!

Linkėjimai, ačiū 🙂

Taip pat siūlome pažiūrėti keletą Pijaus Mykolaičio žaidimo epizodų:

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *